w

Zasmakuj w Lublinie

W dniach 4-7 września w Lublinie wystartuje po raz szósty Europejski Festiwal Smaku. To doskonała okazja do doświadczenia nowych doznań kulinarnych, jak i sposób na relaks podczas uczestnictwa w koncertach czy kreatywnych warsztatach.

Europejski Festiwal Smaku to jedna z największych imprez kulinarnych odbywających się w Polsce. Tym razem będzie miała miejsce w aż czterech zakątkach Lublina: na Starym Mieście, w Browarze Perła, Moście Kultury oraz Centrum Wystawienniczym Galeria Gala.

Uczestnicy będą mieli szansę skosztowania specjałów różnych kuchni, wzięcia udziału w specjalnych pokazach kulinarnych, degustacjach piwa, wina oraz kawy. Hasłem przewodnim szóstej edycji festiwalu jest „7 potraw na 700 lat Lublina”. Zaproszeni na imprezę historycy postarają się wybrać najciekawsze potrawy z każdego wieku, a kucharze zaprezentują je na Scenie Smaku. Ponadto dania trafią do kart 7 restauracji w mieście najchętniej odwiedzanych przez turystów.

Oprócz atrakcji kulinarnych przewidziane są również koncerty m.in. zespołu Omega, Voo Voo oraz Kayah. Europejski Festiwal Smaku to także liczne wystawy, spektakle teatralne, panele dyskusyjne, warsztaty czy zajęcia jogi. Imprezie towarzyszyć będzie zjazd food trucków.

Originally posted 2014-12-27 08:11:14.

Jak zrobić malinówkę?

Niwa: nietypowy system kontrolujący rozwój roślin