w

Tapicer w AKcji

W najbliższy weekend, tj. 8-9 listopada, CRZ Krzywy Komin zaprasza na warsztaty meblarskie dla początkujących Tapicer w AKcji. Kurs ma za zadanie zapoznać uczestników z podstawowymi technikami stolarsko-tapicerskimi. To doskonała okazja dla wszystkich tych, którzy chcieliby odświeżyć wygląd swoich wnętrz.

Data: 08-09/11 (sobota-niedziela)
Godz. 10:00-18:00

Tapicer w AKcji to niebanalne warsztaty meblarskie – połączenie dawnych technik rzemieślniczych z nowatorskim podejściem do odnowy mebli tapicerowanych. Meble z naszego dzieciństwa to dziś ikony designu. Polskie wzornictwo przemysłowe lat 50. i 60., kilkudziesięcioletnie krzesła, fotele, siedziska czy poduchy, inspirują do dziś, ale podczas warsztatów nie ograniczamy się tylko do nich – liczy się Wasza kreatywność i nietuzinkowe pomysły tapicerskie. Zabierzcie stare krzesło, ukochany fotel po babci, zabytkową pufę wyściełaną wytartym materiałem – dwa dni tapicerskich akcji wystarczą, by zmieniły się nie do poznania!

Celem zajęć jest zapoznanie się z technikami stolarsko-tapicerskimi oraz praktyczny trening nabytych umiejętności, jak też uchronienie dawnych  zabytkowych i designerskich mebli przed zniszczeniem i zapomnieniem.

Uczestnicy warsztatów pracują na swoich własnych meblach. Ograniczonej liczbie chętnych zapewniamy meble zapasowe za dopłatą.

Każdy z uczestników warsztatów „TAPICER W AKCJI” otrzyma certyfikat ukończenia kursu.

RAMOWY PROGRAM WARSZTATÓW

1. Wprowadzenie. Poznanie mebli (historia, technologia). Szczegóły dotyczące tkanin tapicersko-dekoracyjnych, narzędzi stolarsko-tapicerskich, tradycyjnych metod renowacji.
2. Ustalenie z uczestnikiem zakresu i szczegółów prac.
3. Demontaż i prace rozbiórkowe. Ściąganie powłok, starych tkanin, naprawy punktowe.
4. Czyszczenie, uzupełnianie szpachlówek, lakieru. Bejcowanie. Wymiana wyściółek, podbitek, tkanin, szycie.
5. Prace końcowe i kosmetyczne.

OPŁATA ZA WARSZTATY: 390 zł (niezbędne materiały w cenie)

PROWADZĄCY: AK design

Aleksander Kądziela  – mistrz tapicerstwa, technolog drewna , psycholog biznesu, rzeczoznawca meblowy. Autorską pracownię mebli prowadzi od 2000 roku – wcześniej od 1990 roku rzemiosła uczył się w rodzinnym zakładzie stolarsko-tapicerskim.

Źródło: Krzywy Komin

Ogrody Nadodrza

Re:Design szyldów