Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Renowator mebli artystycznych

Od 15 do 17 października potrwają warsztaty „Renowator mebli artystycznych” organizowane przez CRZ Krzywy Komin. To niepowtarzalna okazja, by poznać zaawansowane techniki odnowy tapicerki w pełni za darmo.

CYKL:

cz. 1 – 15 pażdziernika godz. 13:00-20:00
cz. 2 – 16 pażdziernika godz. 13:00-20:00
cz. 3 – 17 pażdziernika godz. 14:00-20:00

Warsztaty bezpłatne
Ilość miejsc ograniczona.
Decyduje kolejność zgłoszeń.

Renowator mebli artystycznych to szkolenie obejmujące teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat materiałów, technik, naprawy i wykańczania powierzchni mebli dawnych przy wykorzystaniu materiałów i technik historycznych oraz współczesnych. Uczestnicy nauczą się, jak zdemontować mebel, wzmocnić jego konstrukcję, oczyścić, skleić, dorobić ubytki, wstawić łatkę czy zafornirować. Pokazane zostaną również metody wykańczania dawnych mebli techniką woskowania czy politurowania. Prowadzącym będzie Leszek Ukleja z AKANT Ośrodka Restauracji Mebli Antycznych.

Prowadzący:

Leszek Ukleja

Mistrz stolarstwa artystycznego. Od 1981 prowadzi Pracownię Renowacji Mebli Antycznych. Dzięki olbrzymiej wiedzy i biegłości technicznej w artystycznym rzemiośle stolarskim, wyspecjalizował się w renowacjach i konserwacji mebli zabytkowych. Wykonuje kompleksowe aranżacje i zabudowę wnętrz oraz naprawy drzwi i portali, w różnych stylach i technikach. Prowadzi kursy i szkolenia z zakresu Renowacji Mebli.

Anna Pisani – specjalista ds. szkoleń, politurnik.

Jacek Szafrański – specjalista ds. szkoleń, stolarz.

Źródło: Krzywy Komin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *