Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Renowator mebli artystycznych

W dniach 19, 20, 21, 26 i 27 marca odbędą się w Krzywym Kominie warsztaty o nazwie Renowator mebli artystycznych, gdzie uczestnicy będą mieli szansę poznać tajniki odnowy starych krzeseł lub stołów. Odwiedźcie swoje strychy w poszukiwaniu zakurzonych skarbów i czym prędzej zapiszcie się na zajęcia.

TERMIN: marzec 19, 20, 21, 26, 27

GODZINY: 16:00 – 20:00

MIEJSCE: CRZ Krzyw Komin

CENA: 550 zł (za 5-dniowy cykl warsztatów)

Podczas dwudziestogodzinnych cykli warsztatowych, prowadzonych pod nadzorem Mistrza Leszka Ukleja, uczestnicy nauczą się metod wykańczania, uszlachetniania i odświeżania starych mebli. Zajęcia mają charakter praktyczny, nawiązujący do dawnych, tradycyjnych szkoleń warsztatowych w relacji Mistrz – uczeń. Bezpośrednim trenerem będzie Ania Pisani. Nie zabraknie także wiedzy teoretycznej. Uczestnicy dowiedzą się, jak wykonać inwentaryzację mebla, oszacować koszty, przygotować plan pracy oraz ocenić stan mebla. Zagłębią się także w tajniki materiałoznawstwa, technik i technologii restauratorskich. Każdy uczestnik na zakończenie warsztatów otrzyma od nas zestaw do samodzielnego wykonania politury na przedmiotach drewnianych.

Leszek Ukleja – mistrz stolarstwa artystycznego. Od 1981 prowadzi Pracownię Renowacji Mebli Antycznych, przekształconą później w Ośrodek Renowacji Mebli Antycznych Akant. Mistrz Leszek Ukleja, dzięki olbrzymiej wiedzy i biegłości technicznej w artystycznym rzemiośle stolarskim, wyspecjalizował się w renowacjach i konserwacji mebli zabytkowych, posiadając doskonałe kwalifikacje w tym kierunku, potwierdzone zezwoleniem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Pracownia Mistrza Leszka Ukleja z równą perfekcją realizuje nie tylko prace przy meblach zabytkowych, ale również, według projektów własnych lub zamówień klientów, wytwarza nowe meble, stanowiące repliki lub stylizacje antyczne. Wykonuje również kompleksowe aranżacje i zabudowę wnętrz oraz drzwi i portale, w różnych stylach i technikach.

Źródło: Krzywy Komin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *