w

Re:Design szyldów

W dniach 25-26 listopada odbędą się po raz drugi w Gdyni warsztaty Re:Design szyldów organizowane przez Centrum Designu Gdynia. Tym razem tematem będzie stylistyka i charakter szyldów na przestrzeni XX wieku w Polsce i na świecie w kontekście Gdyni.

Część merytoryczna obejmować będzie tematy:

1. Etyka w reklamie outdoorowej; dobre i złe praktyki projektowe w szyldzie – wykład / Jacek Piątek, plastyk miejski.
2. Znaczenie całościowego projektu w zmienianiu przestrzeni publicznej na przykładzie stacji Redłowo SKM – case study, spacer na stację / Stowarzyszenie Traffic Design.
3. Szyld w Gdyni Międzywojennej – wykład i prezentacja / Jacek Wielebski, Mateusz Żywicki – Stowarzyszenia Traffic Design.
4. Możliwości i ograniczenia współczesnych technologii, trendy we współczesnym szyldziarstwie – wykład / Tomasz Will, technolog – Studio Reklamy Neon-System.

W części praktycznej uczestnicy wykonywać będą zadania kompozycyjne oraz projektowe. Każdy, kto chce wziąć udział w warsztatach powinien zabrać ze sobą zdjęcia budynków lub lokali, w które miałyby być wkomponowane powstałe szyldy. To na tych właśnie materiałach opierać się będzie praca na zajęciach.

Uczestnictwo w warsztatach Re:Design szyldów jest bezpłatne. Każdy chętny musi jednak dokonać rejestracji za pomocą strony internetowej pod tym adresem.

Źródło: centrumdesignu.gdynia.pl

Tapicer w AKcji

Targi EKOstyl w Bielsku-Białej