Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Fujifilm: Moje miasto

Fujifilm i CRZ Krzywy Komin zapraszają na bezpłatne spotkania z fotografią w najlepszym wydaniu. „Moje miasto” to cykl wydarzeń poświęcony fotografii ulicznej, który odbędzie się w 4 miastach Polski. Poprowadzi go znakomity polski fotograf Tomek Sikora.

Fujifilm: moje miasto – spotkanie z Tomkiem Sikorą
Termin: 10 października 2014r.
Rejestracja trwa do: 7 października 2014r.
Dokładne miejsce spotkania będzie zgłoszone uczestnikom przez Jury Fujifilm.
Wstęp bezpłatny.

W każdym mieście zostanie przeprowadzony konkurs z nagrodą w postaci aparatu X30. Dodatkowo serwisanci Autoryzowanego Serwisu Fujifilm zrobią bezpłatny przegląd aparatów Fujifilm dostarczonych przez uczestników. Celem wydarzeń jest zapoznanie z tajnikami fotografii ulicznej uprawianej przez Tomka Sikorę. Zaprezentowane przez niego zdjęcia wykonane aparatem Fujifilm X30 mają inspirować i udowadniać, jak wiarygodnie można odwzorować świat aparatem o niewielkich rozmiarach. Uczestnicy spotkań będą mieli okazję porozmawiać z autorem, poznać opinię na temat wykonanych podczas spotkania zdjęć oraz przetestować aparaty Fujifilm X, m.in. model X30 czy X-T1.

Udział w wydarzeniach „Moje miasto” jest bezpłatny, obowiązują zapisy. Uczestnicy proszeni są o przesłanie dwóch zdjęć swojego autorstwa (ulica i portret).

Program spotkania:

16:00–17:30
– multimedialna prezentacja dotycząca filozofii bezlusterkowców i zaawansowanych aparatów kompaktowych
– „Moje Miasto” Tomka Sikory, czyli ulubione miejsca mistrza w obiektywie aparatu X30

17:30–19:30
– uczestnicy wykonują swoim lub wypożyczonym na test aparatem zadanie konkursowe, do wygrania aparat Fujifilm X30
– konsultacje z Tomkiem Sikorą
– bezpłatny serwis aparatów Fujifilm

19:30
– poczęstunek
– rozmowy z Tomkiem Sikorą

Prowadzący: Tomek Sikora
Fotograf, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz 55 wydawnictw autorskich. Był wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii. Dwukrotnie wybrany fotografem reklamowym roku w Australii, gdzie mieszkał przez wiele lat.
Autor międzynarodowych kampanii reklamowych dla Hoteli Sheraton, Intercontynental, Singapore Airlines, Reebok. W 2002 roku powołał do życia, wraz z Andrzejem Świetlikiem, Galerię Bezdomną promującą w wielu krajach fotografię niezależną. W 2009 roku, nakładem wydawnictwa ZNAK ukazał się album „Tomek Sikora światłoczuły” zawierający kilkaset zdjęć oraz wiele anegdot. Jego ostatnią publikacją jest zbiór zdjęć wykonanych w Stambule „Out of contekst”.
Podczas spotkań „Moje Miasto” Tomek Sikora zaprezentuje zdjęcia wykonane w Kazimierzu Dolnym, a także w Stambule.

Źródło: Krzywy Komin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *