Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Miód akacjowy – co warto wiedzieć?

Czasami nie mamy pojęcia, jak na zdrowie wpływa to co jemy i pijemy. Wiemy, że niektóre napoje, zwłaszcza te słodkie, są niewskazane i picie ich może powodować pogarszanie się stanu zdrowia. Co zatem pić, żeby go poprawiać? Odpowiedź jest prosta: miód! Dowiedz się jakie właściwości lecznicze ma w sobie miód akacjowy.

AKACJA

Pszczoły pozyskują go z nektaru kwiatów akacji, kiedy te zaczynają kwitnąć i ten zapach jest mocno wyczuwalny przez cały czas w miodzie akacjowym. Jest w kolorze słomy a jeśli odmiana jest nieco jaśniejsza to miód po skrystalizowaniu będzie nawet biały. Proces krystalizacji przebiega dosyć wolno. Może zostać w płynnej postaci nawet przez kilka miesięcy.

Miód akacjowy jest pomocny w wielu schorzeniach i dolegliwościach. Głównie zwalcza zaburzenia układu trawiennego i przewodu pokarmowego. Z pewnością miód akacjowy przynosi ulgę przy wszelkiego rodzaju skurczach i zapaleniach zarówno żołądka jak i jelit. Nadkwaśność żołądka i refluks, także zostaną złagodzone przez miód akacjowy. Niektórzy lekarze polecają go jako pomoc przy leczeniu przewlekłych wrzodów żołądka lub dwunastnicy. Miód akacjowy ma też tą pozytywną stronę, że osoby z łagodną postacią cukrzycy, mogą go stosować. Nie tylko do słodzenia herbaty, ale także do kawy a nawet do ciast i innych potraw – zamiast cukru.

Duża ilość cukrów prostych w miodzie akacjowym sprawia, że jest on bardzo pomocny w okresach wzmożonej aktywności fizycznej i psychicznej. Poza tym, jest polecany do wieczornej herbaty, ponieważ uspokaja i pozwala zasnąć a nawet jest stosowany w leczeniu bezsenności. Powinno się go pić więcej jesienią, kiedy organizm jest wycieńczony i narażony na wiele chorób i zarazków. Ponadto, w trakcie choroby, zwłaszcza kiedy są mocno nadwyrężone górne drogi oddechowe, powinno się, oprócz herbaty z miodem akacjowym, robić także inhalacje z jego dodatkiem, ponieważ doskonale łagodzi stany zapalne gardła i niweluje kaszel.

MIOD 2

Miód akacjowy mocno wzmacnia układ sercowo – naczyniowy. Osoby mające problem z kamicą nerkową, powinny pić ten miód jak najczęściej, ponieważ zapobiega ich powstawaniu. Ponadto, miód ten usuwa bakterie z nerek i usprawnia działanie układu nerkowego i działa moczopędnie.

Często jest używany w walce z różnymi zakażeniami skóry, zwłaszcza tymi ropnymi. Głównie przez to, że miód akacjowy ma właściwości antybiotyczne, niezbyt wysokie, ale jako okłady, można go stosować na rany spowodowane gronkowcem, paciorkowcem lub zgorzelą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *